Letní pobyt s Elpidou

Lokalita

Žatec je menší město, jehož historie zdaleka přesahuje jeho současnou velikost. Žatec je právem považováno za jedno z nejstarších měst Čech, protože první psaná zmínka se datuje zpět až do roku 1004. V Žatci a okolí, v oblasti známé pěstováním vynikajícího aromatického chmele, objevíte nejenom tisíce hektarů chmelnic, ale také zajímavé ukázky chmelařské architektury. Dávné tradice připomíná i žatecký zábavní komplex Chrám chmele a piva, který zahrnuje například 40 m vysokou vyhlídkovou věž, labyrint z chmelových žoků, největší muzeum chmelařství na světě, orloj, minipivovar a další zajímavosti.

Obr.: Léto s Elpidou
Obr.: Léto s Elpidou
Ubytování

Ubytování je v tříhvězdičkovém hotelu přímo v historickém centru města. Všechny pokoje hotelu jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, lednicí, TV, trezorem. Wi-Fi připojení je v celém hotelu zdarma. Domácí mazlíčci jsou povoleni za poplatek. Původní budovu hotelu Černý Orel nechal postavit jako prostory pro sušení a síření chmele Jakob Heller na základě projektu Josefa Petrovského . V roce 2008 byla tato sušárna kompletně přestavěna a slouží jako hotel. Z původní stavby byl při přestavbě hotelu zachován původní nákladní výtah, který je dnes plně funkční pro potřeby hotelových hostů.

Webové stránky hotelu →

Program a okolí

V prvním termínu letního pobytu na vás čekají lekce jógy s Ludmilou Rejzkovou a gymnastiky myšlení s Evou Hrazděrovou. V druhém angličtina s Alenkou Pařízkovou a kondiční cvičení s Martou Roubalovou.

Pro oba termíny je domluvena exkurze do lokálního pivovaru, který je vzdálen jen 700 metrů od hotelu, včetně ochutnávky.

Okolí nabízí prostor pro vlastní volnočasové aktivity. Venkovní veřejné koupaliště je pěší chůzí 1,5 kilometru od hotelu. V historickém centrum města jsou tři naučné pěší trasy. V Žatci se nachází také regionální a chmelařské muzeum.

Obr.: zatecpivovar
Obr.: Výlet
Cena a termíny

Cena 7290 Kč zahrnuje ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v tříhvězdičkovém hotelu s plnou penzí, pravidelné lekce dvou kurzů, dopravu, vstupné do pivovaru a služby koordinátora. Příplatek za jednolůžkový pokoj je 1700 Kč.

Termín 24. 7. – 30. 7. 2020

Lekce jógy s Ludmilou Rejzkovou a gymnastiky myšlení s Evou Hrazděrovou.

Pokoje jsou obsazeny.

Chci se přihlásit →

Termín 30. 7. – 5. 8. 2020

Lekce kondičního cvičení s Martou Roubalovou a angličtiny s Alenkou Pařízkovou.

Volné pokoje na dotaz.

Chci se přihlásit →

Storno podmínky a změna programu
Vzhledem k současné situaci si vyhrazujeme právo na změnu programu popřípadě lektora nebo kurzu. Pobyt je nutné uhradit do 8. 6. 2020. Veškeré přihlášky jsou chápány jako závazné. Storno podmínky naleznete zde. V případě zájmu nebo dotazů volejte recepci Centra Elpida na telefonu 272 701 335 od pondělí do čtvrtka
od 8:30–17:00 a v pátek od 8:30-14:00.