Tvůrčí život začíná v šedesáti

V Elpidě rádi říkáme, že život začíná v šedesáti. A právě důchod je skvělá příležitost začít s novou tvůrčí činností, proto od zaří startujeme v Centru Elpida hned dvě nové pravidelné tvůrčí dílny:

kurz tvůrčího psaní & kurz YouTuberingu

Pod vedení spisovatelky Markéty Lukáškové budete pronikat do zákoutí vlastní fantazie a síly slova. Ve druhé brzy poznáte, že díky novým technologiím se z vás pod vedením Dušana poměrně jednoduše stane režisér, kameraman, moderátor, střihač v jedné osobě, zkrátka YouTuber.

Máme radost, že obě dílny připravujeme ve spolupráci s mladými lidmi, kteří ve svých oborech nejen excelují, ale zároveň pro ně dokáží svým empatickým stylem výuky nadchnout starší ročníky. Nenechte si ujít první ochutnávky již v létě:

▱ 9. 7. 12:30–14:00 – ochutnávka tvůrčího psaní s Markétou Lukáškovou (kurz začíná 24. 9.)
▱ 30. 7. 9:00–12:00 a 30. 8. 13:00–16:00 – ochutnávka YouTuberingu s Dušanem (kurz začíná 27. 9.)
▱ 20. 9. – s oběma lektory se můžete seznámit (a do jejich dílen nahlédnout) i v rámci dne otevřených dvěří, který v Centru Elpida proběhne 20. 9. 2018

Kurz tvůrčího psaní se spisovatelkou Markétou Lukáškovou

Dílna tvůrčího psaní je určena pro všechny, kteří rádi píší a doteď si třeba netroufli na napsání vlastní povídky nebo delšího příběhu, ale chtěli by si to zkusit.

Naučíte se, jak budovat příběh, jak překvapit čtenáře, rozvinout vlastní fantazii a jak si z psaní udělat příjemnou náplň volného času. Tvůrčí psaní je ale víc: Lépe poznáte spisovatelské řemeslo a rozšíříte si literární rozhled. Zbavíte se stereotypu a osvěžíte své myšlení. Zlepší se vaše komunikační schopnosti a rozvinete svoji kreativitu, fantazii a slovní zásobu. A lépe poznáte sami sebe.

Markétin kurz tvůrčího psaní startuje 24. 9. a bude se konat každých 14 dní, vždy v pondělí 12:30–14:00 hodin v Centru Elpida na Pankráci (Na Strži 40).

Lektorka Markéta Lukášková je česká novinářka a spisovatelka původem z Českých Budějovic, působila například v časopisech Reflex a Týden. Loni vydala svůj knižní debut Losos v kaluži, podle kterého nyní vzniká film a audiokniha. Momentálně píše druhou knihu, věnuje se cvičení a svojí fence Pandě.

Kurz YouTuberingu s Dušanem: YouTuberem v šedesáti

Naučte se natáčet krátká videa na mobilní telefon. Technologie, které se nám dnes nabízí, jsou svým přínosem srovnatelné s vynálezem písma, knihtiskem nebo třeba televizním vysíláním. Z každého z nás se může dnes poměrně jednoduše stát režisér, kameraman, moderátor, střihač v jedné osobě, zkrátka YouTuber, vloger s doslova neomezenou sledovaností výtvorů. Každý z vás se může naučit natáčet hezká videa na svůj mobilní telefon, upravit je a podělit se o ně s širším okruhem diváků. Pokud netoužíte po popularitě, můžete natáčet pro svou rodinu, a tím jí zajistit neopakovatelnou památku. Pokusíme se pochopit, v jak výjimečné době díky technice žijeme a že každý z nás může nechat svou stopu v historii lidstva. Je jedno jestli žijete na sídlišti nebo na samotě u lesa. Jakmile máte internet stáváte se součástí obrovské komunity lidí, jaká tady ještě nikdy v historii nebyla.

V dílně si nejen ukážeme proč je služba YouTube tak výjimečná, ale i jak pracovat s lehce dosažitelnou technikou. Řekneme si něco o autorských právech. Ukážeme si úspěšné i odstrašující příklady toho jak to dělat či nedělat. Seznámíme s českou i zahraniční youtuberskou scénou. A i když třeba natáčet nezačnete budete umět dobře pracovat se službou YouTube a získáte úplně nový zdroj informací a zážitků. To vše zábavnou a poutavou formou tak jak to Dušan umí.

Dušan zahajuje kurz 27. 9. a bude se konat každých 14 dní ve čtvrtek 15:30–17:30 hodin v Centru Elpida na Pankráci (Na Strži 40).

Písničkář, vloger, moderátor a lektor Dušan Bitala, vystupující pod jménem DUŠAN je tu JAKODOMA vám otevře dveře do světa YouTube a práce s malými kamerami a mobilními telefony.

V případě zájmu se nám neváhejte ozvat na telefonní číslo 224 231 914 nebo 724 301 281, nebo na e-mail info@elpida.cz. Těšíme se na viděnou.