Podpořte proměnu staré školy na moderní centrum pro seniory

Elpida se stěhuje na Bělidlo. To je ale jen začátek. Prostor potřebuje rekonstrukci, na kterou sami nestačíme. Zakoupením některé z odměn nám pomůžete proměnit prostory staré školy na pražském Smíchově v moderní kulturní a vzdělávací centrum pro seniory.


Stáří si zaslouží prostor, budujte ho spolu s námi


Naším cílem je vybudovat nové vzdělávací a kulturní centrum pro seniory. Za 20 let existence se nám potvrdilo, že rozmanitý výukový program je cestou, jak si udržet mentální kondici a sociální kontakty. Naši klienti i odborníci vedle sociálního aspektu vyzdvihují i benefity jako jsou komunikace s mladší generací, kulturní obohacení, lepší porozumění technologiím i aktuálnímu dění. Učení jazyků, osvojování si počítačových dovedností nebo nových pohybových aktivit seniorům přináší jak nová přátelství, tak i pocit, že jsou přirozenou a sebevědomou součástí společnosti.


Stěhujeme se na Bělidlo


Dům v ulici Na Bělidle 34 vždy sloužil vzdělávání, v polovině 19. stol. zde sídlila první česká obecní škola, nyní se tady zabydlujeme my. Vyhráli jsme výběrové řízení a Magistrát hl. města Prahy nám pronajal část prostor. Tento dům nám dává křídla – máme chuť jej postupně zrenovovat, vrátit mu původní lesk a podtrhnout historického ducha, ale také rozšiřovat jeho i naše možnosti. Některé úpravy jsou nezbytné k usnadnění pohybu našich klientů. Pevně věříme, že s vaší pomocí se posuneme zase o kousek dál. Začínáme od podlahy. Společně s kavárnou plánujeme vybudovat komunitní kuchyni a zahradu, stavebně upravit a vybavit učebny a našim klientům tak dopřát kulturní a vzdělávací program v příjemném prostředí.

Podpořit