Dny otevřených dveří 26.–27. září 2023

7. 9. 2023

Otevíráme dveře našich poboček dokořán! Navštivte Přístav 7 v úterý 26. 9. Bělidlo ve středu 27. 9. Během Dnů otevřených dveří dostanete možnost vyptat se na vše, co Vás zajímá, a zjistíte, jaké aktivity si tu můžete užít.

Zveřejňujeme program dění, který budeme průběžně doplňovat:

Den otevřených dveří Elpida – Přístav 7

Jankovcova 8b, Praha 7

úterý 26. 9.

Během celého dne budete moct nahlédnout do pravidelných kurzů, které se konají v Přístavu. Přijďte se tak podívat na jóguangličtinu pro začátečníky nebo šachový klub. Kromě toho čeká na Vás speciální program:

Beseda s Lidmilou Kábrtovou

Spisovatelka Lidmila Kábrtová (1971) debutovala experimentální prózou Koho vypijou lišky (2013). V roce 2018 vydala sbírku povídek Místa ve tmě, za kterou získala hlavní cenu Nadace Český literární fond. V roce 2021 pak vyšla její třetí kniha – Čekání na spoušť. Jde o román v osmi příbězích o špatných rozhodnutích, nepochopení i naději. Kromě toho je autorkou řady povídek v časopisech i knižních sbornících.

Proč má Lidmila tak ráda detaily a z jakého důvodu informace pro své knihy konzultuje s odborníky? Jak se stala spisovatelkou? Jaké knihy ona sama ráda čte? Tyto a mnoho dalších otázek jí položí historik a novinář Jan Halada.


Den otevřených dveří Elpida – Bělidlo

Na Bělidle 34, Praha 5

středa 27. 9.

Přijďte si udělat představu o tom, jaké kurzy se u nás odehrávají. Vyzkoušejte si angličtinu, ornitologii, filmovou animaci, grafologii, seznamte se blíž s Wikipedií, dobrovolnictvím nebo ukrajinským programem v Elpidě.

Beseda s Annou Šabatovou

Anna Šabatová (1951) je signatářka Charty 77, spoluzakladatelka Výboru na ochranu nespravedlivě stíhaných (VONS) a bývalá ombudsmanka – veřejná ochránkyně práv (2014–2020). Celý život je aktivní občankou, i ve svých 72 letech. Co ji k tomu motivuje? Kudy přesně vedla její cesta od disidentky, přes akademickou kariéru, do politiky? Kde v tom všem nachází čas pro své tři děti a sedm vnoučat? Jak hodnotí vývoj české společnosti po roce 1989? Jak vnímá současnou společensko-politickou situaci v Evropě?

O tom, a nejen o tom, si s Annou Šabatovou bude povídat publicistka a moderátorka Táňa Zabloudilová.

Den otevřených dveří