Podpořte nás

60, 70, 80, 90… ani ve 100 letech nemusíte trávit dny o samotě. Elpida dává seniorům možnost poznávat, učit se a vyzkoušet vše, co doposud nestihli. A také možnost sdílet to s ostatními.

Společně můžeme naplnit seniorům diáře a vytvářet vstřícné prostředí pro stáří - takové, jaké bychom jej sami jednou chtěli mít. Smysluplné, rozmanité a důstojné.

Linka seniorů 800 200 007 denně pomáhá desítkám seniorům v tíživých životních situacích - při ztrátě partnera, domácím násilí, nebo když nemají na jídlo či drahé energie. Ročně takto pomůže 30 tisícím volajícím. Pomozte nám pomáhat a přispějte na provoz linky. Za 200 korun pomůžeme jednomu seniorovi.

Linka seniorů - Pomoc lidem v tíživé životní situaci

 

Časopis Vital je čtvrtletník, který už od roku 2008 vydává nezisková organizace Elpida. Jeho cílem je přinášet kvalitní čtení a inspiraci seniorům a psát o stáří tak, aby vzbuzovalo zájem i u mladší generace. Děláme ze stáří téma, které spojuje. Podpořte prosím vydávání tištěného Vitalu, aby i v době rostoucích nákladů na tisk a distribuci mohl dělat radost osamělým seniorům.

Časopis Vital - čtení pro seniory do nemocnic a pečovatelských zařízení

 

Transparentní účet

283 842 5028 / 5500

Přehled všech dárců najdete na výpisu účtu. Přihlásili jsme se k etickému kodexu, který je výsledkem diskuze členů Klubu profesionálních fundraiserů a členů Koalice za snadné dárcovství, čímž jsme se přidali k aktu dobrovolné deklarace transparentnosti.

DMS zprávy

(30 Kč / 60 Kč / 90 Kč)

DMS Centrum Elpida

Odesláním DMS na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS ELPIDA 30
DMS ELPIDA 60
DMS ELPIDA 90

DMS Linka seniorů

Odesláním DMS na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS LINKASENIORU 30
DMS LINKASENIORU 60
DMS LINKASENIORU 90

Služba je společným projektem Fóra dárců a Asociace poskytovatelů mobilních sítí (APMS). Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, Elpida obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Více informací na www.darcovskasms.cz.

Další formy podpory

Nákup v Elpida e-shopu

Kupte si naše Ponožky od babičky , které dávají práci a radost z pocitu užitečnosti více jak 200 pletařkám. Jejich koupí zároveň podpoříte další seniory z Centra Elpida.

Kupte časopis Vital

Předplaťte sobě, svým (pra)rodičům nebo třeba oblíbené sousedce časopis Vital . Každý nový předplatitel je pro nás významná pomoc.

Uspořádejte výzvu

Budete slavit narozeniny a nechcete dostat dárky, na které se bude prášit? Uspořádejte výzvu, poproste kamarády, ať se zapojí, a společně náš podpořte v tom, co děláme.