Podpořte nás

60, 70, 80, 90… ani ve 100 letech nemusíte trávit dny o samotě. Elpida dává seniorům možnost poznávat, učit se a vyzkoušet vše, co doposud nestihli. A také možnost sdílet to s ostatními.

Společně můžeme naplnit seniorům diáře a vytvářet vstřícné prostředí pro stáří - takové, jaké bychom jej sami jednou chtěli mít. Smysluplné, rozmanité a důstojné.

dec

Darujme.cz

Linka seniorů 800 200 007

Hovor(y) na Linku seniorů

 

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 je opět ve dvojnásobném provozu a poskytuje seniorům akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Další nouzový stav ještě zvýšil obavy z budoucnosti, úzkost a ztrátu přirozeného kontaktu s rodinou a přáteli. Váš dar je i vaší pomocí seniorům, které ohrožuje jak nový koronavir, tak i strach, deprese a osamění.

Více informací o Lince seniorů

Elpida do domu

Elpida do domu

 

Pomožte nám vytvářet rozmanitý program pro seniory, aby neměli každej den stejnej. Teď za nimi přijde on-line až do domu v podobě kurzů, přednášek, workshopů i cvičení.

Více informací o projektu Elpida do domu

Časopis Vital do domovů seniorů

Časopis Vital do domovů seniorů

 

Senioři v pečovatelských zařízeních prožívají náročné období samoty a izolace od okolního světa. Posíláme jim proto nyní časopis Vital zdarma do všech zařízení, která mají zájem. 400 Kč je roční předplatné Vitalu pro 1 seniorské zařízení, ve kterém bude dělat radost mnoha seniorům po celý další rok.

Více informací o časopisu Vital
dec

Transparentní účet Elpidy

283 842 5028 / 5500

Přehled všech dárců najdete na výpisu účtu. Přihlásili jsme se k etickému kodexu, který je výsledkem diskuze členů Klubu profesionálních fundraiserů a členů Koalice za snadné dárcovství, čímž jsme se přidali k aktu dobrovolné deklarace transparentnosti.

dec

DMS zprávy

(30 Kč / 60 Kč / 90 Kč)

DMS Centrum Elpida

Odesláním DMS na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS ELPIDA 30

DMS ELPIDA 60

DMS ELPIDA 90

DMS Linka seniorů

Odesláním DMS na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS LINKASENIORU 30

DMS LINKASENIORU 60

DMS LINKASENIORU 90

Služba je společným projektem Fóra dárců a Asociace poskytovatelů mobilních sítí (APMS). Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, Elpida obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Více informací na www.darcovskasms.cz.

dec

Další formy podpory

Nákup v Elpida e-shopu

Kupte si naše Ponožky od babičky, které dávají práci a radost z pocitu užitečnosti více jak 200 pletařkám. Jejich koupí zároveň podpoříte další seniory z Centra Elpida.

Kupte časopis Vital

Předplaťte sobě, svým (pra)rodičům nebo třeba oblíbené sousedce časopis Vital. Každý nový předplatitel je pro nás významná pomoc.

Uspořádejte výzvu

Budete slavit narozeniny a nechcete dostat dárky, na které se bude prášit? Uspořádejte výzvu, poproste kamarády, ať se zapojí, a společně náš podpořte v tom, co děláme.